C » Marina Niesulice obejmuje prowadzenie

Marina Niesulice obejmuje prowadzenie

W dniach 13-14 maja, w Jacht Klubie Wielkopolski w Poznaniu, odbyła się pierwsza runda inauguracyjnego sezonu Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej. Po dwóch dniach i 26 rozegranych wyścigach pewne zwycięstwo odniosła załoga MKS Marina Niesulice. Kolejne miejsca na podium zajęły załogi Jacht Klubu Wielkopolski i AWF Poznań.

Załogi biorące udział w Wielkopolskiej Lidze Żeglarskiej zjawiły się w Jacht Klubie Wielkopolski już w piątek. Treningi i szkolenia z trenerami trwały przez cały dzień, jednak większość z nich odbyła się bez genakerów z powodu zbyt silnego wiatru. Prognoza na sobotę była podobna.

Pierwszy dzień rywalizacji przywitał zawodników piękną, słoneczną pogodą i bardzo silnym wiatrem. Komisja Regatowa prowadzona przez Karola Pajkę i braci Polaczyków zadecydowała, że pierwsze wyścigi odbędą się na podstawowych żaglach. W silnowiatrowych warunkach świetnie rozpoczęła dzień załoga gospodarzy. Jacht Klub Wielkopolski zwyciężył w trzech pierwszych wyścigach i objął prowadzenie. Dobry start zanotowały załogi SKŻ Powidz prowadzona przez młodą sterniczkę Oliwię Feret znaną z Polskiej Ligi Żeglarskiej oraz AZS Sailing Team, która gdyby nie awaria w jednym z wyścigów byłaby tylko punkt za liderami. Powoli rozkręcała się załoga faworytów.

MKS Marina Niesulice ze sternikiem Piotrem Kotwickim po problemach w pierwszym wyścigu rozpoczęła serię zwycięstw, a zezwolenie na użycie genakerów uwydatniło ich przewagę w elementach technicznych. Po pierwszym dniu rywalizacji prowadziła załoga z Niesulic przed Jacht Klubem Wielkopolski ze sternikiem Stanisławem Radojewskim oraz AZS Sailing Team Mateusza Ksobicha.

W niedzielę warunki uległy zmianie. Słabszy i bardziej niestabilny wiatr testował nerwy zawodników. Pojedyncze błędy zaczęły przytrafiać się załogom AZS-u oraz JKW. Dobre miejsca zaczęła zdobywać załoga AWF Poznań Macieja Oleksiuka i wysunęła się na trzecie miejsce w tabeli. Z każdym wyścigiem lepiej prezentowała się załoga Kościańskiego Klubu Żeglarskiego, ale to nie wystarczyło na awans w tabeli. Bez zmian obyło się też na pozycji lidera. MKS Marina Niesulice nie oddała w niedzielę nawet punktu i pewnie sięgnęła po zwycięstwo.

Wyniki 1. rundy Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej:

  1. MKS Marina Niesulice
  2. Jacht Klub Wielkopolski
  3. AWF Poznań
  4. AZS Sailing Team
  5. SKŻ Powidz
  6. Marinadent
  7. Kościański Klub Żeglarski
  8. Załoga Rogalin

Przed nami jeszcze dwie rundy Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej. Kolejna odbędzie się w dniach 9-11 czerwca, również w Jacht Klubie Wielkopolski w Poznaniu. Trzy załogi najwyżej sklasyfikowane na koniec sezonu wywalczą awans do ogólnopolskiego finału Lig Regionalnych organizowanego na koniec sezonu w mazurskim Sztynorcie przez Polską Ligę Żeglarską.

Sponsorzy Główni:
Solbud
Yellow Bird Agency
POL-CAR

Partnerzy:
Texet
Pi-kawa
Kamena Polanowo

Gospodarz:
Jacht Klub Wielkopolski

Organizatorami Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej są Stowarzyszenie Onboard oraz Onboard Barbara Mrozowicz przy współpracy Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

#wielkopolska #ligazeglarska #onboard #jkwpoznan #rs21

Zobacz nasze inne newsy:

Wielkopolska Liga Żeglarska rośnie w siłę

W inauguracyjnym sezonie 2023 w Wielkopolskiej Lidze Żeglarskiej wzięło udział 8 załóg ścigających się na 4 jachtach. W nadchodzącym roku to aż 14 załóg, 7 jachtów, wyższy poziom sportowy i walka o awans do Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Czytaj dalej
Wielkopolska Liga Żeglarska
10 września 2023

Hat-trick Mariny Niesulice

W finałowej rundzie Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej ponownie zwyciężyła załoga MKS Marina Niesulice kompletując tym samym hat-tricka w sezonie 2023. Na podium zadebiutowała załoga SKŻ Powidz, a na brązowe medale trafiły do zawodników Jacht Klubu Wielkopolski. Awans do finału Lig Regionalnych wywalczyły załogi Niesulic, JKW i AWF Poznań. 

Czytaj dalej
Wielkopolska Liga Żeglarska
1 września 2023

Finał Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej

Inauguracyjny sezon Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej dobiega końca. W dniach 9-10 września na wodach Jeziora Kierskiego podczas ostatniej rundy załogi powalczą o medale Wielkopolskiej Ligi oraz awans do finału Lig Regionalnych.

Czytaj dalej

Trudna przeprawa faworytów

W dniach 10-11 czerwca na wodach Jeziora Kierskiego odbyła się druga runda Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej. Faworyci nie zawiedli, choć ich droga do podium była bardziej wyboista niż podczas pierwszej rundy. Na najniższym stopniu podium zobaczyliśmy nowe twarze.

Czytaj dalej