C » Hat-trick Mariny Niesulice

Hat-trick Mariny Niesulice

W finałowej rundzie Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej ponownie zwyciężyła załoga MKS Marina Niesulice kompletując tym samym hat-tricka w sezonie 2023. Na podium zadebiutowała załoga SKŻ Powidz, a na brązowe medale trafiły do zawodników Jacht Klubu Wielkopolski. Awans do finału Lig Regionalnych wywalczyły załogi Niesulic, JKW i AWF Poznań. 

Dowodzona przez Piotra Kotwickiego załoga z Niesulic zwyciężała w obu dotychczasowych rundach, więc była naturalnym faworytem do tryumfu w finale, który odbył się w dniach 9-10 września. Za ich plecami miała toczyć się walka o kolejne komplety medali oraz awans do Finału Lig Regionalnych, który miały zagwarantowane trzy najlepsze drużyny z Wielkopolski.

Pierwszy dzień zmagań był dla Niesulic wymagający. Piotr Kotwicki z załogą wygrywali swoje wyścigi, jednak inaczej niż w poprzednich rundach, nie prowadzili od startu do mety i o zwycięstwa musieli walczyć do ostatnich metrów. Dobrze rozpoczęła regaty załoga SKŻ Powidz ze sternikiem Oskarem Rożkiem, który zastępował Oliwię Feret biorącą udział w Mistrzostwach Europy klasy J70. Załoga AZS Sailing Team walcząca o awans do Finału Lig regionalnych rozpoczęła regaty od ostatniego miejsca w pierwszym wyścigu i długo szukała swojego rytmu. W drugiej połowie dnia z dobrej strony pokazała się debiutująca załoga Texet Sailing Team Mariusza Trzcińskiego, która jeden wyścig wygrała, a w dwóch dowiozła drugie miejsca. Wpadka przydarzyła się załodze Jacht Klubu Wielkopolski, która do tej pory deptała po piętach Niesulicom.

Komisji Regatowej prowadzonej przez sędziów Karola Pajkę i Huberta Polaczyka pierwszego dnia udało się rozegrać aż 18 wyścigów. Liderem była Marina Niesulice, na drugim miejscu dzień kończyła załoga z Powidza, a kwalifikację do Finału Lig Regionalnych miały wywalczone Niesulice, JKW i AWF Poznań. 

Drugi dzień zmagań stał pod znakiem zapytania w związku z prognozowanym brakiem wiatru, jednak początek był udany. Po rozegraniu 4 wyścigów, kolejny został przerwany i pomimo prób nie udało się go rozegrać ponownie. Największym wygranym niedzieli okazał się AWF Poznań, który utrzymał minimalną przewagę w klasyfikacji generalnej i pojedzie do Sztynortu wraz z Niesulicami i Jacht Klubem Wielkopolski zmierzyć się z załogami z pozostałych lig regionalnych. Swoje pierwsze podium w Wielkopolskiej Lidze Żeglarskiej zdobył SKŻ Powidz wskakując tym samym na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu.

Wyniki 3. rundy:

 1. MKS Marina Niesulice – 13 pkt
 2. SKŻ Powidz – 20 pkt
 3. Jacht Klub Wielkopolski – 22 pkt
 4. AWF Poznań – 24 pkt
 5. AZS Sailing Team – 31 pkt
 6. Texet Sailing Team – 33 pkt
 7. Kościański Klub Żeglarski – 36 pkt
 8. Załoga Rogalin – 43 pkt

Klasyfikacja generalna Wielkopolskiej Ligi Żeglaskiej: 

 1. MKS Marina Niesulice – 24 pkt
 2. Jacht Klub Wielkopolski – 20 pkt
 3. AWF Poznań – 16 pkt
 4. SKŻ Powidz – 15 pkt
 5. AZS Sailing Team – 15 pkt
 6. Kościański Klub Żeglarski – 7 pkt
 7. Załoga Rogalin – 4 pkt
 8. Texet Sailing Team – 3 pkt
 9. Marinadent – 3 pkt

Sponsorzy Główni:
Solbud
Yellow Bird Agency
POL-CAR

Partnerzy:
Texet
Pi-kawa
Kamena Polanowo – oddział Poznań

Gospodarz:
Jacht Klub Wielkopolski

Organizatorami Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej są Stowarzyszenie Onboard Sailing oraz Onboard Barbara Mrozowicz przy współpracy Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Zobacz nasze inne newsy:

Wielkopolska Liga Żeglarska rośnie w siłę

W inauguracyjnym sezonie 2023 w Wielkopolskiej Lidze Żeglarskiej wzięło udział 8 załóg ścigających się na 4 jachtach. W nadchodzącym roku to aż 14 załóg, 7 jachtów, wyższy poziom sportowy i walka o awans do Polskiej Ligi Żeglarskiej.

Czytaj dalej
Wielkopolska Liga Żeglarska
1 września 2023

Finał Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej

Inauguracyjny sezon Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej dobiega końca. W dniach 9-10 września na wodach Jeziora Kierskiego podczas ostatniej rundy załogi powalczą o medale Wielkopolskiej Ligi oraz awans do finału Lig Regionalnych.

Czytaj dalej

Trudna przeprawa faworytów

W dniach 10-11 czerwca na wodach Jeziora Kierskiego odbyła się druga runda Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej. Faworyci nie zawiedli, choć ich droga do podium była bardziej wyboista niż podczas pierwszej rundy. Na najniższym stopniu podium zobaczyliśmy nowe twarze.

Czytaj dalej

Marina Niesulice obejmuje prowadzenie

W dniach 13-14 maja, w Jacht Klubie Wielkopolski w Poznaniu, odbyła się pierwsza runda inauguracyjnego sezonu Wielkopolskiej Ligi Żeglarskiej. Po dwóch dniach i 26 rozegranych wyścigach pewne zwycięstwo odniosła załoga MKS Marina Niesulice. Kolejne miejsca na podium zajęły załogi Jacht Klubu Wielkopolski i AWF Poznań.

Czytaj dalej